Balsam lipidowy – Ziaja med

Cześć Kochane!

Balsam lipidowy firmy Ziaja Med skierowany jest do skóry atopowej, alergicznej i odwodnionej. Produkt znajduje się w białej, nieprzeźroczystej butelce o pojemności 400ml. Zaletą tego produktu jest dozownik, dzięki czemu aplikacja jest wygodniejsza i bardziej higieniczna. Balsam ma barwę białą o lekko lejącej, kremowej konsystencji.

dscf7339_2

W moje ręce trafił gdy skórę na nogach miałam bardzo suchą, a poprzednio stosowane balsamy wywoływały u mnie podrażnienia, swędzenie i nieprzyjemne pieczenie.
Balsam nie zawiera barwników, parabenów, silikonów ani substancji zapachowych, dzięki czemu nie powoduje podrażnień i alergii. Moja skóra, choć bardzo sucha i wrażliwa nie piekła po jego nałożeniu, co miało miejsce po wielu innych balsamach. Produkt głęboko nawilża i zmiękcza skórę. Efekt jest widoczny przez  parę godzin przy bardzo suchej skórze, a przy normalnej utrzymuje się przez cały dzień. Trudno mi określić czy odbudowuje warstwę lipidową mojej skóry, jednak ja zauważam jej lepszy wygląd odkąd stosuje balsam tej marki.
Dla mnie jedyna wadą jest opakowanie, z którego trudno wydobyć produkt gdy już się kończy. Stosowany codziennie (czasem 2 razy dziennie) na całe ciało skończył mi się po około 3 tygodniach. Ja jednak „nie oszczędzałam” go na sobie.
Balsam u mnie sprawdza się rewelacyjnie i myślę, że pozostanie ze mną na dłużej.

A Wy jakie balsamy polecacie do skóry suchej?

You may also like