Żel aloesowy do twarzy

Aloes jest jednym z najbardziej znanych roślin na świecie wykazujących działanie nawilżające. Olej z aloesu jest bardzo często dodawany do kosmetyków pielęgnacyjnych. Jednym z takich produktów jest żel aloesowy z Flosleku.

Produkt znajduje się w małej, plastikowej, nieprzeźroczystej tubce. Jest to plus w momencie gdy kończy nam się żel bo łatwo przeciąć z niego opakowanie i wygrzebać resztki. Wydajność jest średnia.

dscf7644

Konsystencja jak sama nazwa produktu wskazuje jest  żelowa, niezbyt zbita. Żel nie posiada zapachu. Bardzo dobrze się rozsmarowuje. Po nałożeniu szybko się wchłania, nawilża oraz uelastycznia skórę.  Po rozsmarowywaniu nie pozostawia tłustych lub lepkich warstw. Skóra po nim nie świeci się, lecz zostaje „naturalnie” matowa.
Przeznaczony jest zarówno do twarzy jak i ciała, choć do ciała ja wybrałabym większe nawilżenie (ja używam go jedynie do twarzy, szyi i dekoltu)

Świetnie sprawdza się jako produkt bazowy pod makijaż. Od razu po nałożeniu żelu możemy nakładać podkład bez zbędnego czekania aż wszystko się wchłonie, co jest szczególnie ważne podczas porannego makijażu, gdzie każda minuta się liczy (głównie dla śpiochów) :D.

Żel dobrze nadaje się do skóry atopowej. Nie podrażnia, nie uczula. Moim zdaniem dobrze może się  sprawdzić także w przypadku skór mieszanych lub tłustych bo „nie przetłuści” zbędnie skóry, lecz nawilży. Ja mam skórę normalna z tendencja do suchej i do takiej moim zdaniem bardzo dobrze się sprawdza, co do innych typów gwarancji 100% nie daje.

A Wy jakich produktów używacie do twarzy?

You may also like