Vitaminoplex-Kuracja odbudowująca

vitaminoplex

Witajcie kochani,

Dziś przychodzę do Was z recenzją odżywki do włosów Vitaminoplex. W pudełku znajdują się dwa produkty, zawarte w 5 strzykawkach po 5ml każda.

Vitaminoplex - kuracja odbudowująca
Vitaminoplex – kuracja odbudowująca
Vitaminoplex - kuracja odbudowująca
Vitaminoplex – kuracja odbudowująca
  • Vitaminoplex No. 1 to kompleks składników pochodzenia organicznego. Pełni rolę wzmacniającą mostów siarczkowych oraz uzupełnia brakującą keratynę.
  • Vitaminoplex No. 2 to odżywka. Dzięki swoim właściwościom regeneracyjnych, odżywczym i wygładzającym sprawia, że włosy stają się lśniące i odżywione.
Vitaminoplex -strzykawki
Vitaminoplex -strzykawki

W opakowaniu znajduje się ulotka, w której opisane są kroki jakie należy wykonać w:

  • kuracji odbudowującej
  • podczas farbowania włosów
  • podczas używania trwałej ondulacji
  • po chemicznym wygładzaniu włosów

Co obiecuje producent?

„Vitaminoplex to dwufazowa kuracja, która zapewni dogłębną regenerację i wzmocnienie włosów podczas farbowania, rozjaśniania czy trwałej ondulacji. Kuracja odbudowuje wierzchnią warstwę keratynową włosa, wzmacnia włókna keratynowo – kolagenowe i odbudowuje mostki siarczkowe. Jest to nowatorskie rozwiązanie, które zapewni włosom najwyższą jakość. Kluczem sukcesu technologii Vitaminoplexu są wolne grupy azotowe wewnątrz keratyny. Kuracja tworzy wiązania jonowe pomiędzy aminokwasami nadając im neutralny ładunek – w ten sposób chroni włókno włosa i wzmacnia je. To pierwszy preparat, który odbudowuje struktury keratynowe oraz mostki siarczkowe. Najlepiej stosować tą dwufazową kurację regeneracyjną przy każdym procesie chemicznym i co piąte lub szóste mycie włosów. Efekt działania Vitaminoplexu jest widoczny natychmiastowo: silne, elastyczne i pięknie błyszczące włosy. Vitaminoplex No. 1 przywraca keratynę i mostki siarczkowe przed, w trakcie i po agresywnych zabiegach chemicznych. Vitaminoplex No. 2 współdziała ścisłe z Vitaminoplexem No. 1 , został opracowany w celu dopełnienia i zakończenia zabiegu. Jest to koncentrat substancji organicznych, maksymalizujący wydajność i dający gwarancje doskonałych rezultatów.”

Jak to wyglądało u mnie?

Kurację zastosowałam w celu odbudowy włosów. Vitaminoplex No. 1 (2*5ml) przelałam do kubeczka i dodałam 30ml wody. Całość wymieszałam i nakładałam od czubka głowy poziomymi „paskami”. Następnie rozprowadzałam substancje od nasady głowy ku końcom. Nałożoną substancje trzymałam na włosach przez 5 – 7 min. Włosy były miejscami sklejone, więc je rozczesałam delikatnie grzebieniem. W kolejnym etapie nałożyłam Vitaminoplex No. 2 tym samym sposobem jak Vitaminoplex No. 1 i trzymałam ok. 20 min. Całość spłukałam i umyłam głowę szamponem. Chcąc zobaczyć prawdziwy efekt nie użyłam innej odżywki po umyciu głowy (w instrukcji zalecają użycie „ulubionej” odżywki).

Włosy przed kuracją
Włosy przed kuracją
Włosy podczas kuracji
Włosy podczas kuracji
Włosy po kuracji
Włosy po kuracji

Jak oceniam produkt?

Produkt uważam za dobry. Włosy po użyciu były bardzo miękkie i lśniące. Sprawiały także wrażenie jakby było ich więcej. Na końce niestety nie za bardzo pomógł. Nie wiem czy to kwestia za małej ilości produktu czy zbyt dużych zniszczeń końcówek.

Jako wadę uważam zbyt małą ilość produktu. Jedno opakowanie nadaje się na włosy maksymalne do ramion. Do długich włosów lub krótkich gęstych konieczne będą dwa opakowania. Uważam to za wadę, gdyż gdybym wiedziała, że podana ilość jest niewystarczająca kupiłabym dwa opakowania  od razu (szczególnie brakowało mi Vitaminoplex No. 2).

Ogólnie produkt polecam i uważam, że poprawia wygląd włosów, lecz słabo radzi sobie z końcówkami. Dla uzyskania trwałych rezultatów poleca się powtórzenie kuracji po 6 myciu. Ja pisząc recenzje umyłam głowę już ponad 6 razy i efekt nadal się utrzymuje.

Stosowałyście tą kuracje? Co o niej myślicie? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.

You may also like