Eko Fashion Weekend 5-7 luty 2016

W dniach 5-7.02.2016 r. odbył się Eko Fashion Weekend. Była to niesamowita okazja do spędzenia „modnego” weekendu, a jednocześnie zwrócenia uwagi jak ważna role pełni ekologia.

pokaz-mody

W piątkowe popołudnie można było wziąć udział w warsztatach tworzenia biżuterii recyklingowej, tworzenia notatników oraz redressingu, czyli tworzenie nowych kreacji poprzez przeróbkę już istniejących ubrań. Ja niestety nie mogłam wziąć udziału w tym wydarzeniu (brak wolnych miejsc), ale może jeszcze będę mieć okazję by nabyć praktycznych porad od specjalistów.

W kolejnym dniu eko fashion weekendu krytyk modowy Michał Zaczyński przeprowadził znakomity wykład w SAPU na temat „Jak się nie dać na rynku mody?”

Jego przemówienie zawierało cenne rady, przydatne nie tylko przyszłym projektantom. Pomagał on ukierunkować pragnienia młodych artystów, a także zdradzał tajniki robienia kariery na rynku mody. Mi osobiście wykład się bardzo podobał i cieszę się, że mogłam wziąć w nim udział.

Finałowym dniem Eko Fashion był pokaz mody studentów I i II roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie – Junk Fashion Show. Pokaz odbył się w Nowohuckim Centrum Kultury. Na wydarzenie to również należało mieć zaproszenie, ale dzięki uprzejmości Pani Dyrektor SAPU obejrzałam pokaz – za co z całego serca Pani dziękuję.

Pokaz otworzył gość specjalny – Marcin Giebułtowski, który zaprezentował swoją kolekcję biżuterii wykonaną z 1 200 butelek po mleku – 25 000 kawałków plastiku.

Pierwsi swoje projekty pokazali Słowacy, którzy spędzili 2 tygodnie w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Na pokazie młodzi projektanci zaprezentowali swoje eko-stroje Ubrania wykonane zostały z papieru.

Papierowe kreacje wykonali również studenci I roku SAPU. Większość projektów wymagała nie tylko kreatywności, ale także żmudnego wykonania.

Starsi o rok koledzy swoje projekty wykonali z przetworzonych tkanin. Dzięki swojej pomysłowości nadali oni ubraniom „drugie życie”.

Wszystkie projekty były niebanalne i warte uwagi. Pomimo, że to dopiero początki myślę, że niektóre kreacje pokazują, jak bardzo uzdolnieni są młodzi artyści.

You may also like