Koncert W świecie Pieśni i Opery francuskiej – Kraków Luty 2016

W czwartkowy wieczór, w dzień studenckich imprez i zabaw, wybrałam się do Śródmiejskiego Ośrodka Kultury w Krakowie na koncert „W świecie Pieśni i Opery francuskiej”. Choć trafiłam tam trochę przez przypadek to jestem bardzo zadowolona ze spędzonego tam czasu.

W koncercie udział wzięli: Karolina Borodziuk, Joanna Hajto,  Katarzyna Kosiek – śpiewające mezosopranem, Patrycja Borodziuk – śpiewająca altem, Joanna Maciejowska oraz Olga Ostrowska – sopranem. Jedynym męskim głosem, który można było usłyszeć na koncercie był bas-baryton należący do Aleksandra Cespedesa. Przy fortepianie grała pianistka –Wioletta Fluda.

20160204_192341

Artyści prezentowali utwory takich kompozytorów jak: Charlesa Gounoda, Gabriela Faurea, Julesa Masseneta, Gorgesa Bizeta, Leo Delibesa, Ambroisego Thomasa, Claude’go Debussy’ego, Jacquesa Offenbacha, Hectora Berlioza.

W pierwszej części spotkania każdy z wykonawców śpiewał solowe pieśni, w drugiej zaś części artyści śpiewali arie z operetek zarówno solowo jak i w duetach.

Pomimo, iż wszyscy wykonawcy byli niesamowicie uzdolnieni moją faworytka została Karolina Borodziuk, która nie odśpiewała utworów, ale wprowadziła w niesamowity klimat odbiorców, uwodząc ich swoim głosem.

Warto czasem zamiast szaleć na parkiecie wybrać się na koncert muzyki klasycznej i posłuchać utworów wielkich twórców. Niekoniecznie wydarzenia te wiążą się z dużymi kosztami.

A Wy jak często słuchacie muzyki klasycznej?

Może Ci się spodobać

  • https://www.blogger.com/profile/06097036568826791315 monoceros771

    Ale fajnieeee:))))

  • Anonimowy

    Dla mnie recenzja trochę sucha. Myślę, że do odbioru muzyki klasycznej konieczne jest pewien zasób wiedzy i wykształcenia- niekoniecznie formalnego, ale trudno w pełni zrozumieć operę bez znajomości libretta itd. Ale nie lubię poczuczeń w stylu- ,,zamiast szaleć na parkiecie", ja nie szaleję na parkiecie, ale kto chce niech szaleje, byle innym krzywdy nie robił. Zbrodniarze hitlerowcy też słuchali muzyki klasycznej i co z tego?

  • https://www.blogger.com/profile/12701211976797198866 Ray of the Sun

    Relacje napisałam tak jak czułam. Nie jestem znawczynią takiej muzyki więc nie wchodziłam w ocenę umiejętności poszczególnych wykonawców. W żadnym wypadku nie miałam na myśli pouczania kogokolwiek stwierdzeniem "zamiast szaleć na parkiecie", wręcz przeciwnie,zdanie to miało na celu zachęcenie potencjalnych odbiorców do wybrania się na tego typu wydarzenia.