Jesienne czasoumilacze

Witajcie kochani,

Jesień to idealny czas by zacząć zakopywać się w koce, palić świece i popijać gorące napoje. Nastrojowa muzyka, migające ognie świec i książka w ręce to rzeczy, które sprawiają, że nawet wiatr za oknem nie jest straszny.

Oto moje jesienne czasoumilacze:

ŚWIECZKI I STROIKI

Świeczki i ich zapach to  moje „must have” domowego wnętrza. Świeczki palę cały rok, jednak ich urok najwidoczniejszy jest jesienią i zimą. Ciepły klimat, jaki nadają mieszkaniu sprawiają, że mogłabym z niego nie wychodzić. Jesienią do świeczek dołączają liście, szyszki, kasztany i inne ozdoby podkreślające „jesień w mieszkaniu”. Choć moje „gniazdko” jest małe, to nie potrafię sobie odmówić robienia stroików i innych ozdób.

jesienny-stroik-rayofthesun

stroiknajesien-rayofthesun

jesienny-stroik2-rayofthesun

KSIĄŻKI

Jesienne wieczory uwielbiam spędzać nad fajna lekturą. Przeglądając półki sklepowe natknęłam się na książkę „Młoda bez skalpela”, autorstwa dr Nigmy Talib. Sama nazwa zadecydowała, że książka wzbogaci moją domowa biblioteczkę. Po przeczytaniu, stwierdzam, że ta książka jest rewelacyjna. Książka jest kwintesencją tego co lubię – konkretna, wyjaśniająca co i jak, dająca dobre rady, patrząca „kobiecym okiem” oraz oczywiście zahaczająca o zdrowie i urodę. Wbrew temu co mógłby sugerować tytuł, książka nie jest poradnikiem pielęgnacyjnym. Opisuje zależność pomiędzy kondycją i stanem zdrowia naszych jelit a naszą urodą. Motto książki mogłoby brzmieć „mając zdrowe jelita, będziesz młodo wyglądać”. Książkę zdecydowanie polecam osobom o słabym stanie zdrowia, wypadających włosach, łamiących się paznokciach  oraz oczywiście osobom zainteresowanym zdrowiem.

mlodabezskalpela-rayofthesun

NAPOJE

Jesienne chwile umilają mi herbatki, które pijam hektolitrami. Pijam zarówno zwykłe, zielone, ziołowe,kwiatowe jak i owocowe. Większość herbat, które pijam opisałam TUTAJ. Oprócz nich w zimne dni towarzyszy mi również kakao.

kakao-rayofthesun

SERIALE

Innym uzupełnieniem jesiennych chwil w domu są seriale. Ja posiadam odruch Pawłowa XXI w a mianowicie zawsze przy jedzeniu oglądam jakiś serial. Tak się nauczyłam i jakoś lepiej mi się trawi patrząc w monitor. Ponieważ jem codziennie po parę razy w dniu:D, dość sporo z nich oglądnęłam. Do najciekawszych seriali (wg mnie) oglądniętych w ciągu ostatniego czasu należą:

– Wenworth. Wiezienie dla kobiet.
Serial jak sama nazwa wskazuje opowiada o losach kobiet w więzieniu. Głowna bohaterka Bea zostaje oskarżona o próbę zamordowania swojego męża i  trafia do więzienia.

– American Crime Story: Sprawa O. J. Simpsona.
Serial opowiada o procesie znanego footballisty O.J.Simsona oskarżonego o morderstwo własnej żony. Serial  został nakręcony na podstawie książki Johna Cochrana „The Run of His Life: The People V. O.J. Simpson”

– Blindspot. Mapa zbrodni.
Na Times Square zostaje znaleziona w torbie naga kobieta. Nie pamięta ona swojej tożsamości, a jej ciało w całości pokryte jest tatuażami. Na jednym z nich widnieje imię agenta FBI Kurta Wellera, który ze swoim zespołem próbuje odkryć kim jest znaleziona kobieta.

– Black list
Główny bohater Raymond Reddington jest przestępca ściganym listem gończym. Pewnego dnia postanawia oddać się w ręce FBI pod warunkiem, że będzie wspólpracował z nową agentką FBI – Elizabeth Keen. W zamian Reddington oferuje listę najniebezpieczniejszych przestępców.

– Daredevil.
Główny bohater Matt jest prawnikiem. Z powodu utraty wzroku wyostrzyły mu się zmysły do nadludzkiego poziomu. Ponadto opanował umiejętność „wyczucia” kształtów i ruchów w środowisku a także sztuki walki. Jego laska w dzień podkreślająca jego chorobę w nocy staje się jego tajna bronią.

-Second Chance (Drugie życie)
Serial opowiada o emerytowanym, skorumpowanym policjancie- Jimmym  Pritchardzie, który umiera a następnie zostaje ożywiony przez naukowca z Lookinglass. Jimmy dostaje „nowe” idealne ciało. Od tej chwili wszystko staje się dla niego inne.

– Pitch
Obecnie zaczęłam oglądać serial Pitch, opowiadający historie młodej dziewczyny, która jako pierwsza kobieta gra w I lidze baseball. Jak dotąd ukazały się dopiero 4 odcinki, ale serial zapowiada się naprawdę ciekawie.

A Wy macie jakieś swoje czasoumilacze? Co sprawia, że choć zimno na dworze, to jesień jest dla Was piękna?

You may also like